راهکارها، محصولات و خدمات بنتک

راهکارهایی مبتنی بر نوآوری، فناوری و خلاقیت

پلتفرم ویدیویی بنتک

پلتفرم ویدیویی بنتک به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد که بدون دغدغه‌های فنی، محتوای ویدیوی خود را به چند کیفیت و فرمت مختلف تبدیل کنند و محتوای آنها از طریق سازگاری با سرعت اینترنت و سخت افزار مورد استفاده کاربر بدون وقفه پخش شود.

پلتفرم هوشمند سازی صنعت

BonTech 4.0 یک پلتفرم اینترنت اشیا با هدف هوشمندسازی و یکپارچه​ سازی بخش​ های مختلف صنعتی است. این پلتفرم با اتصال دستگاه ​ها، ابزار و نرم​ افزارهای صنعتی موجود از یک سو و افزودن سنسورها و سخت ​افزار پیشرفته مورد نیاز از سوی دیگر، یک اکوسیستم یکپارچه هوشمند از تمام بخش​ های زنجیره تامین فراهم می ​آورد.

اینترنت اشیا – IOT

دور نیست زمانی که تمام اشیاء پیرامون ما به شبکه جهانی اینترنت متصل شوند و “اینترنت اشیاء” تحقق پیدا کند. اینترنت اشیاء Internet of Things یا به اختصار IoT مفهومی است که با آمیختن دنیای فیزیکی و دیجیتالی، انقلابی را در صنایع مختلف ایجاد کرده است. با اینترنت اشیاء فرآیندهای تجاری و صنعتی بهبود پیدا می‌کند، بهره‌وری افزایش می‌یابد، میزان هزینه‏ ها کاسته می ‏شود، ایمنی شهرها افزایش یافته و در نهایت کیفیت زندگی مردم جامعه ارتقا می‌یابد.
اینترنت اشیاء با استفاده از فناوری‏ های مختلف، بستر مناسبی برای خلق نوآوری‌های بزرگ و ارائه سرویس‏های جذاب است. هوشمندسازی منازل، شهرها، بهداشت، کشاورزی، و صنایع مختلف بخشی از دستاوردهای اینترنت اشیاء است. بنتک با تمرکز بر آخرین فناوری‏ های روز دنیا مانند پردازش ابری، هوش مصنوعی، کلان داده و بلاک چین، ارائه دهنده راهکارها و محصولات مبتنی بر اینترنت اشیاء برای افزایش سطح رفاه و آسایش زندگی شهروندان است. راهکارها و محصولات مبتنی بر اینترنت اشیاء بنتک در حوزه غیر صنعتی، اشیاء پیرامون را به خدمت گرفته و تجربه‏ خارق العاده‏ای برای شهروندان رقم می‏زند. در حوزه اینترنت اشیاء صنعتی نیز بنتک راهکارهایی برای افزایش درآمد و کاهش هزینه‏ ها ارائه کرده است.

کلان داده – Big Data

اغراق نیست اگر بگوییم ما در دوره انفجار داده‏ های دیجیتال قرار داریم؛ داده‏ هایی که اگر به اطلاعات سودمند تبدیل شوند، ارزش آفرین خواهند بود. بنابراین نکته مهم این روزها این است که چطور از این داده‏ها استفاده کنیم؟
کلان‏داده ها ‏ مفهومی است که ابزار ذخیره‏سازی، بازیابی و تحلیل داده ‏های حجیم را در مدت زمانی بسیار کوتاه (چند صد برابر سریع‏تر نسبت به روش‏ های سنتی) فراهم می‏ سازد. کلان‏داده ها به مدیران کمک می‌کند تا به فهم عمیقی از کسب و کار خود برسند و عملکرد سازمان خود را در زمینه‌های مختلف بهبود دهند.
بنتک از طریق ارائه راهکارهای مبتنی بر کلان‏داده ها کمک می‌کند تا کسب وکارها مشتریان خود و نیازهای بازار را بهتر بشناسند و وفاداری آن‏ها را نسبت به خود افزایش دهند. راهکارهای کلان‏داده ‏ای بنتک زمینه لازم را برای کسب و کارها جهت تولید محصولات و خدمات در راستای نیاز بازار، افزایش فروش، شناسایی تقلب ‏های احتمالی و پیشگیری از بروز آن‏ها، اتخاذ تصمیم ‏‏های بهتری برای آینده با تحلیل دقیق گذشته، ارتقاء هوشمندانه امنیت سازمان‏ و کاهش هزینه‏ های پردازش و ذخیره‎‏سازی داده‏ ها فراهم می‏ آورد.

بلاک چین – Blockchain

فناوری بلاک‏چین پتانسیل بالایی برای انجام کارهای شگفت انگیز دارد. این فناوری قابلیت مدیریت غیر متمرکز پایگاه ‏های داده در بستری شفاف، امن و غیر قابل تغییر را به ارمغان آورده است. از قابلیت ‏های بلاک‏چین در بانکداری، ایجاد رمز ارزها (Cryptocurrency)، مدیریت زنجیره تامین، قراردادهای هوشمند (Smart Contracts)، تولید و اجراء برنامه ‏های کاربردی غیر متمرکز (dApps)، تمرکز زدایی از نهاد‏های مرکز محور، انتخابات، پزشکی و بیمه استفاده می‏شود. در بنتک، بلاک‏چین یکی از کانون های تمرکز واحدهای تحقیق و توسعه و سرمایه گذاری است.

بنتک، کارخانه فناوری

شتابدهنده محتوا – Content Accelerator

این روزها اهمیت محتوای فاخر در بستر دیجیتال بر هیچ کس پوشیده نیست و بنتک در تلاش است از طریق سرمایه گذاری بر روی ایده های ناب حوزه تولید محتوا، بخش مهمی از اکوسیستم تولید محتوای دیجیتال ایران باشد.

محصولات نسل ۴ شبکه مخابرات – ۴G

ارتقاء شبکه تلفن همراه به نسل چهارم (۴G) موجب بهبود کیفیت سرویس مشترکین، ارائه سرویس ‏های جدید توسط اپراتورها و کاهش هزینه‏ ها برای مشترکین و اپراتورها شده است. برای مثال می‏توان به افزایش سرعت اینترنت همراه، برقراری مکالمه صوتی با کیفیت HD، پشتیبانی از ارتباطات ماشین به ماشین (M2M) توسط NB-IoT اشاره کرد.
بنتک همزمان با انجام عملیات تحقیق و توسعه در زمینه نسل پنج شبکه های تلفن همراه (۵G)، محصولاتی برای شبکه ۴G تولید و در هسته شبکه اپراتورهای ایرانی نصب کرده است. محصولات بنتک با ارائه کارایی هم تراز با رقبا موجب شکسته شدن انحصار شرکت‏ های خارجی در بازار داخل شده و صنعت تلکام ایران را به لبه دانش در این حوزه نزدیک کرده است.

66040209 21 98+

شنبه تا چهارشنبه

ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۳۰

ایران

تهران – خیابان آزادی – بلوار جواد اکبری – برج فناوری بنتک
کدپستی: ۱۴۵۸۸۳۴۹۷۸

تیم روابط عمومی بنتک

pr@bontech.ir